Autodesk Inventor – od czego zacząć

Autodesk Inventor jest to program komputerowy, który ma za zadanie programowanie mechaniczne w technologii 3D, tworzenia oprzyrządowania, wizualizacji, symulacji, jak i dokumentacji. Program ten jest niezwykle złożony i specyficzny, dlatego posługiwać się nim mogą najczęściej osoby wykwalifikowane, które znają się na informatyce oraz programowaniu. Inventor jest typem modelera bryłowego, który służy do zamodelowania projektowanego urządzenia jako modelu w technologii 3D. To właśnie na podstawie tego modelu wykonywane są rysunki złożeniowe, poglądowe, wykonawcze i inne. Z programu Autodesk Inventor można pracować z zespołami sięgającymi kilkunastu tysięcy elementów.

Co nam daje ten program komputerowy? Producent może sprawdzić jak będzie wyglądał w rzeczywistości jego produkt, redukować koszty ich stworzenia oraz szybciej i z mniejszym ryzykiem niepowodzenia wprowadzać swoje produkty na rynek.

W Internecie możemy znaleźć wiele dostępnych kursów i szkolenie Inventor od podstaw, dla średnio zaawansowanych, jak i dla zaawansowanych. Koszt takich kursów i szkoleń waha się od ok 120 zł do ok 500 zł dla początkujących programistów, natomiast im wyższy stopień „wtajemniczenia”, kursy i szkolenia stają się coraz droższe.

Jeśli chodzi natomiast o naukę Autodesk inventor na studiach, jest to bardziej ogólnikowa nauka. Studia informatyczne, jak i studia programistyczne są nakierowane na ogół na ogólnikowe podejście do tematu projektowania 3D. Na studiach zaocznych, jak i dziennych nie ma możliwości zagłębić się tak w jeden temat jak na konkretnym kursie dotyczącym np. jednego programu komputerowego.

Informatycy albo programiści po studiach jak najbardziej mogą wybrać szkolenie Inventor, które pomoże im się dokształcić w danym programie, otrzymać certyfikat oraz podwyższyć swoje kwalifikacje, natomiast osoby młode mające czas na studia mogą jak najbardziej zrobić to na studiach (ze względu na zniżki studenckie), ewentualnie jeśli uznają, że w trakcie studiów posiądą odpowiednią wiedzę na ten temat – super, mogą wpisać w CV dodatkową umiejętność bez uczęszczania na kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *